SVĚT KNIHY PRAHA


(04. 05. 2006 - 07. 05. 2006)
 • Druh podujatia

  Zahraničné podujatie
 • Miesto konania

  Praha, Česká republika
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

   

  Veľtrh patrí medzi najvýznamnejšie stredoeurópske knižné veľtrhy, kde je nie len vzhľadom na bývalé politické zväzky záujem o slovenskú knižnú kultúry veľký a každoročne priťahuje   veľký  záujem  českých vydavateľov,  kníhkupcov i bežných návštevníkov.

  Na veľtrhu pripravujeme nie len reprezentatívnu expozíciu, ale aj početné sprievodné akcie, ktoré sa tešia veľkému záujmu publika. Netreba opomenúť i dobré zázemie na ich kvalitnú realizáciu

  Tento veľtrh dáva mnohé možnosti na realizovanie spolupráce.

       Literárne informačné centrum  aj v tomto roku organizuje národný stánok Slovenskej republiky na 12. medzinárodnom knižnom veľtrhu - Svet knihy 2006 - v Prahe.

  Veľtrh sa bude prebiehať v čase od 4. do 7. mája v Priemyslovom paláci a v Křížikových pavilónoch na Výstavišti v Holešoviciach

  LIC ako garant národnej expozície Slovenskej republiky na tomto podujatí, pripravuje v tomto roku opäť reprezentačný stánok v spolupráci s firmou Pragoexpo v atypickom prevedení v strednej hale Priemyslového paláca.

  Stánok s číslom stánku S 108 bude mať rozlohu 72 m2 a bude v ňom  vystavených vyše 600 titulov z produkcie viac ako 45 slovenských vydavateľstiev.

  Čestným hosťom tohtoročného veľtrhu je Lotyšsko, ktorého účasť je sprevádzaná množstvom sprievodných akcií, kultúrnych vystúpení a stretnutí. Hlavnou témou veľtrhu sú „Literatúry severu“.

  Aj LIC pripravilo v rámci veľtrhu niekoľko zaujímavých sprievodných akcií :

   

  Sprievodné akcie na Svet knihy Praha 2006(4.-7.5.2006)

  4.5. o 14.00-14,50

  Literárna kaviareň Pravé krídlo(balkón)

  Čo nové v Bratislave

   tradičná prezentácia titulov či už v slovenčine alebo v češtine, na ktoré chceme  upozorniť českú verejnosť – predstaví svoju knihu Náprstok, vydanie Proglasu predstaví Martin Kučera.

  Moderuje:

   

  5. 5. o 17,00-17,50

  Veľká sála

   Rytieri textových polí

  Prezentácia antológie slovenskej poézie z obdobia postmodernizmu, ktorá vyjde vo vydavateľstve Marek Turňa, Zlín s podporou SLOLIA za účasti prekladateľa, českého spisovateľa Miroslav Zelinského. Moderuje: Marek Turňa/Peter Šulej. Ukážky v českom jazyku číta Peter Butko

  Účasť básnikov: , , ,

  Klavírny sprievod: Petra Fornayová

   

  6. 5. o 18. 00-18,50

  Literárna kaviareň Pravé krídlo(balkón)

  Bratislava sa zabáva

   prezentácia českého prekladu románu Silný pocit čistoty a diskusia s autorom o úspechoch (a neúspechoch) medzinárodneho  literárneho networku. Moderuje: Anton Baláž

  Bližšie informácie na: http://www.svetknihy.cz/

 

Obálka slniečka september 2013