BOOK FESTIVAL BUDAPEST


(20. 04. 2006 - 23. 04. 2006)
 • Druh podujatia

  Zahraničné podujatie
 • Miesto konania

  Budapešť, Maďarsko
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

   

  Keďže sa Slovensko v minulých rokoch nezúčastňovalo na tomto významnom medzinárodnom podujatí národným knižným stánkom, chceli sme pokryť aj toto teritórium a pripraviť menšiu národnú expozíciu a sprievodné akcie, čo sa nám v roku 2004 a 2005 úspešne podarilo.

  Možnosť zúčastniť sa na tomto veľtrhu je jedným z významných podujatí štátnej kultúrnej reprezentácie a súčasne môže byť aktívnym príspevkom Slovenska do knižnej komunity Európskej únie a to hlavne zo zreteľom na spoluprácu v rámci krajín Višegradu.

  Tak ako aj sprievodné akcie, ktoré sa pripojili  k účasti na veľtrhu, prispeli k zviditeľňovaniu národnej expozície nielen pre obchodných partnerov a laickú verejnosť, ale upozornili odborníkov a literárnych pracovníkov na dianie v slovenskej literatúre a na jej prenikanie do iných krajín v cudzojazyčných vydaniach. Knižný festival v Budapešti prezentuje nielen výstavné stánky vydavateľstiev a národných prezentácií, ale je miestom pre stretnutia mnohých spisovateľov so svojimi čitateľmi.

                      V Budapeštianskom kongresovom a obchodnom centre sa bude konať  v dňoch 20. – 23. apríla 2006 už 13. ročník tohto významného knižného festivalu, na ktorom Literárne informačné centrum pripravilo expozíciu Slovenskej republiky v stánku č. P 5. V slovenskom národnom stánku s veľkosťou 20 m2 bude vystavených vyše 300 titulov z produkcie 27 slovenských vydavateľstiev.

  Čestným hosťom veľtrhu bude Španielsko.

   

  Pripravené sú aj dve sprievodné akcie.

  Samostatné sprievodné podujatia na veľtrhu sme venovali autorom a , ktorým vyšli maďarské preklady ich kníh:

  Dňa 23. apríla o 10.00 hod., sála Liszt III:

  Dušan Šimko: Japonský diván (v spolupráci s vydavateľstvom Kalligram)

  Knihu uvedie maďarský spisovateľ László Márton.

  Dňa 23. apríla o 12.30 hod., sála Liszt I:

  Pavol Rankov: V tesnej blízkosti (v spolupráci s vyd. AB ART)

  Knihu uvedie prof. Karol Wlachovský.

   

  Bližšie informácie na: www.bookfestival.hu

 

Obálka slniečka september 2013