BOLOGNA CHILDREN´S BOOK FAIR


(27. 03. 2006 - 30. 03. 2006)
 • Druh podujatia

  Zahraničné podujatie
 • Miesto konania

  Bologna, Taliansko
 • s účasťou LIC
 • Viac o podujatí

   

  Tohto špecializovaného veľtrhu kníh pre deti a mládež, sa slovenské vydavateľstvá zúčastňujú už od prvého ročníka v roku 1964.

  Veľtrh dáva veľké možnosti na rozvinutie spolupráce v oblasti detskej literatúry, je treba uviesť aj záujem zo strany talianskych editorov aj o práce slovenských ilustrátorov kníh. V budúcich rokoch bude nutné ešte intenzívnejšie rozpracovať realizáciu knižných projektov v tomto teritóriu a zvýšiť rozpočet na zatraktívnenie vzhľadu stánku a realizáciu sprievodných akcií.

             Výlučne profesionálne expozície poskytujú pohľad na najnovšie trendy a dávajú príležitosť zhodnocovať obchodné aktivity. Bolonský veľtrh je čoraz významnejším komunikačným priestorom v oblasti neustále sa približujúcich súvislostí medzi rôznymi mediálnymi a produktovými odvetviami, pôsobiacimi na deti.

  Aj v tomto roku čase od 27. do 30. marca 2006, kedy sa bude konať tento medzinárodný veľtrh kníh pre deti a mládež, pripravilo Literárne informačné centrum národnú expozíciu Slovenskej republiky. 

   V slovenskom národnom stánku bude vystavených  vyše 260 titulov z produkcie 26 slovenských vydavateľstiev. Stánok s rozlohou 32 m2 bude  umiestnený v hale 29 pod číslom D 18.

  Veľtrh tradične sprevádza množstvo sprievodných akcií venovaných predovšetkým deťom,  stretnutí so spisovateľmi a ilustrátormi, prezentácií a recepcií v jednotlivých stánkoch.

  V rámci veľtrhu sa tradične organizuje udeľovanie cien “Bologna Ragazzi Award” a “Bologna New Media Prize”.

  Literárne informačné centrum organizuje sprievodné akcie, na ktorých vystúpia slovenský spisovateľ a výtvarník Karol Krčmár.

  Bližšie informácie na: http://www.bookfair.bolognafiere.it/

 

Obálka slniečka september 2013